Prawie w każdym mieście znajduje się jakaś zabytkowa budowla, która przyciąga uwagę osób z całego świata. Podobnie sprawa ma się, jeśli ktoś wybierze na wakacje Sromowce Wyżne. Znaleźć można tam przede wszystkim Zamek Czorsztyński, a więc dawną warownię obronną, która powstała jeszcze za czasów średniowiecza, ale utrzymana została aż do dzisiaj.

Oczywiście aktualnie budowla nie spełnia takich funkcji, ale jest ona bardzo ciekawa pod kątem historycznym. Warto ją dokładnie zwiedzić, co można uskutecznić zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Warto zdecydować się na skorzystanie z usług przewodnika, dzięki któremu można oczywiście dowiedzieć się nieco więcej o tym obiekcie. Obecnie można odwiedzić jedynie ruiny zamku, ale warto wspomnieć o tym, iż są one bardzo okazałe. Zamek ten był rozmiarowo bardzo duży. Baza noclegowa w Sromowcach Wyżnych (info pod Sromowce Wyżne – meteor) nie narzeka na brak turystów, którzy w sezonie chętnie odwiedzają to miejsce. Teren jest dokładnie zabezpieczony, a więc trudno jest się dostać tam niepożądanym osobom. Nie trzeba obawiać się też o własne zdrowie, ponieważ budowla jest solidna i wytrzymała.

Bardzo dużą zaletą tego zamku jest to, iż każdy jego wartościowy element jest dokładnie opisany specjalną tablicą informacyjną, a więc wszyscy na pewno pogłębią tam swoją wiedzę historyczną. Dowiedzieć można się przede wszystkim tego, jak konkretnie wyglądało życie codzienne w średniowiecznym zamku oraz na czym polegały dokładnie jego funkcje. Sromowce Wyżne to wybór dla ciekawych osób, a takich na całym świecie nie brakuje. Ta budowla doskonale spełniała swoje obronne funkcje, więc na pewno warto się jej bliżej przyjrzeć. Zamek ten jest wartościowy pod kątem historycznym, estetycznym oraz obronnym.

Twierdze obronne to ciekawe atrakcje turystyczne dla zwolenników historii. Z tego też względu Zamek Czorsztyński w Sromowcach Wyżnych posiada szeroką grupę zwolenników i każdego roku melduje się tam dużo osób gotowych na zwiedzanie zamku. Jest to możliwe w dowolnym momencie, a można tam znaleźć wiele cennych oraz starych eksponatów. Jeśli zajrzycie do tego miejsca i zakochacie się w Pieninach, to warto udać się do niedaleko położonego Krościenka Nad Dunajcem (info pod Krościenko nad Dunajcem- blog). Z tej małej miejscowości można wyruszyć na górskie wędrówki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>