Słupsk swoją kulturą odznacza się w bardzo dużym zasięgu. Jest to miejsce, w którym każdego roku odbywa się kilkadziesiąt festiwali. Zyskuje dzięki temu miejska baza noclegowa, ale również całe miasto, mieszkańcy i infrastruktura. Jeżeli chodzi o same noclegi [więcej na ], to Słupsk również w okresie największych imprez zyskuje duży progres, ponieważ potrafi przyjechać tu nawet kilkanaście tysięcy osób,

Miasto charakteryzuje się dużą różnorodnością, jeżeli chodzi o tematykę imprez. Odbywają się tu bowiem festiwale jazzowe, Konfrontacje Sztuki Kobiecej i wiele popularnych koncertów, na które przyjeżdżają artyści z całej Polski. Słupsk jednak to nie tylko kultura muzyczna, a przynajmniej nie tylko ta popularna. Mieszkańcy miasta są bardzo związani ze swoją kulturą i tradycją. Władze doskonale to rozumieją, dlatego też organizowane są tu lokalne imprezy, na których mogą objawić się młode talenty lub swój kunszt pokazać lokalni artyści wielu dziedzin.

Jak na miasto o takich gabarytach Słupsk ma również dużo teatrów, z których najbardziej popularne to Rondo i Teatr Lalki „Tęcza”. Duży wkład w budowanie kultury ma Zamek Książąt Pomorskich, w którym obecnie również znajdują się muzea. Jedno dotyczy historii całego regionu, ale również gromadzi wiele cennych przedmiotów i map z okresu XVII wieku. Jest też druga część muzeum, która konsekwentnie ujmuje ciągłość historyczną miasta, jak i terenów zachodniej Polski. Będąc tu, mamy niebywałą okazję poznać historię miasta od samego jego początku, aż po czasu współczesne z upadkiem komunizmu. Kiedyś było tu pięć kin, niestety jest już ich nieco mniej, jednak są one pokaźne i dość nowoczesne. Pierwsze kino powstało tu już w latach sześćdziesiątych. Jeżeli chodzi o literaturę i jej entuzjastów, to warto wspomnieć o nowo powstałej bibliotece multimedialnej, która jest bardzo popularna zwłaszcza wśród młodzieży. W mieście odbywa się mnóstwo imprez cyklicznych.

Kultura Słupska stoi na bardzo wysokim poziomie, jest to dość popularne miasto i żeby tę popularność utrzymać, trzeba się nieco pofatygować i trzymać poziom. Jednym z najbardziej wymagających arbitrów jest właśnie kultura, które obecnie całe szczęście zaczyna powracać do łask, a Słupsk doskonale o to dba i utrzymuje wysoki poziom.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>