Chmielno to miejscowość, którą z wielu powodów warto jest rozważyć jako idealne miejsce na swój wypoczynek. Gwarantujemy jednak, że tutaj na pewno nikt nigdy nudzić się nie będzie. Poniżej przedstawiamy krótką listę powodów, dla których powinniście szybko się przekonać, że jest to wymarzone miejsce na wypoczynek.

1. Piękne krajobrazy

Jeżeli uwielbiacie piękne krajobrazy i fenomenalne warunki przyrodnicze, to tutaj naprawdę będziecie zachwyceni! Chmielno i jego okolice to miejsca, w których można śmiało robić zdjęcia i mieć gwarancję, że przy odrobinie doświadczenia i ciekawego pomysłu uzyskamy naprawdę imponujący efekt. Nic dziwnego – Chmielno położone jest w Kaszubskim Parku Krajobrazowym, znanym ze swych przepięknych, zachwalanych przez tutejszych mieszkańców okolic.

2. Ceramika

Jeżeli kiedykolwiek interesowało Was, jak powstają piękne naczynia ceramiczne, na pewno w Chmielnie będziecie mieli okazję bliżej przyjrzeć się różnym technikom oraz samemu procesowi wyrabiania naczyń ceramicznych. Mieszkają tutaj rodziny, które co najmniej od kilku pokoleń specjalizują się w tworzeniu takiego typu cudeńków.

3. Interesujące opowieści

Nazwa tej kaszubskiej wsi do dzisiaj wzbudza wiele wątpliwości co do początków jej pochodzenia. Być może był to jeden z powodów, dla których do dzisiaj krążą różne legendy, mające za zadanie rozwikłać tajemnicę sekretnej nazwy. Czy zawierają w sobie ziarnko prawdy, czy też jest to tylko historyjka opowiadana z pokolenia na pokolenie, która już dawno straciła pierwotne znaczenie, trudno stwierdzić. Legendy te jednak dalej krążą i zadziwiają turystów.

4. Inna kultura

Kulturą, jaka wyróżnia ten region, to kultura kaszubska. A Kaszubi, jak wiadomo – mają swój język, dość trudny do zrozumienia przez osoby trzecie. O Ślązakach krąży taki dowcip regionalny, że są to Kaszubi, którzy nie zdążyli na pociąg – bądź może ta wersja żartu powinna być odwrotna? Jakby nie było, kultura jest tutaj zupełnie inna i warto jej się przyjrzeć.

5. Pobyt noclegowy [więcej:szczegóły] to jeden z dużych plusów. Noclegi są dość tanie, dobrze wyposażone we wszystko, co prawdziwy turysta na wakacjach powinien mieć pod ręką. Tutejsi mieszkańcy są bardzo mili i gościnni. Baza noclegowa z roku na rok powiększa się, dzięki czemu wieś jest w stanie przyjmować coraz większe ilości turystów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>