Niechorze jest pięknym nadmorskim kurortem, gdzie warto się wybrać, jeżeli należymy do osób, które cenią sobie kameralną atmosferę. Choć nie należy może do wiosek najmniejszych, zachowało wiele z uroku spokojnej rybackiej osady. To miejscowość przyjazna rodzinom na wakacjach, jak i szukającym romantycznej atmosfery.

Rozbudowana baza noclegowa to przede wszystkim obiekty niewielkie – pensjonaty, domy i wille z pokojami dla turystów, ośrodki wczasowe, pola namiotowe i kempingi. Latem życie koncentruje się wokół spacerowego deptaka. W jego rejonie znajdziemy liczne smażalnie ryb, gastronomiczne lokale, sklepy i stragany z pamiątkami i inne wakacyjne atrakcje. Znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy, bez względu na to, czy zdecydujemy się wybrać noclegi z wyżywieniem (Niechorze) czy zorganizować je sobie sami.

Na miejscu czekają nas piękne piaszczyste plaże, ale to nie wszystko. Do najsłynniejszych tego typu obiektów w Polsce należy Latarnia Morska w Niechorzu, sięgająca 45 m wysokości, wybudowana 150 lat temu i zachwycająca swoim wyglądem. Warto ją odwiedzić i docenić rozciągający się dokoła widok z tarasu widokowego. W budynku pod nią, mieści się natomiast Motylarnia, gdzie zobaczymy gatunki tych wspaniałych owadów z całego świata. Warto odwiedzić również Park Miniatur Latarni Morskich, w którym sąsiadują ze sobą wszystkie latarnie polskiego wybrzeża Bałtyku.

Możemy również spędzić czas aktywnie, korzystając z wypożyczalni rowerów, jakie są dostępne na miejscu, lub też zabierając na wakacje własny jednoślad. Szlak turystyczny EuroVelo 10 zabierze nas wzdłuż wybrzeża, od zachodu Niechorza przechodzący w wysoki klif, do nadbałtyckich miejscowości tak daleko, jak tylko chcemy. W najbliższej okolicy z pewnością warto odwiedzić Rewal i Trzęsacz. Można także wybrać się na przejazd pętlą wokół jeziora Liwie Łuże, będącego rezerwatem dzikiego ptactwa wodnego. Spotkać tu można m. in. perkozy, łabędzie nieme, żurawie, rybitwy, różne gatunki mew i gęsi.

Piękne rejony przyrodnicze, wspaniałe plaże i przystań rybacka, latarnie i pozostałości domów dawnej rybackiej osady sprawiają, że to miejsce, w którym wypoczynek będzie bardzo przyjemny i odprężający. Chociaż na miejscu mamy wszystko, to jest to kurort raczej spokojny, odległy od wielkomiejskiego życia. Nic tylko zaplanować urlop i zarezerwować noclegi. Niechorze stanowi piękną scenerię na letni wypoczynek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>