Pojezierze Mazurskie to jeden z najpiękniejszych regionów w naszym kraju, wielokrotnie nagradzany i doceniany również za granicą. Nie ulega wątpliwości, że krystalicznie czyste mazurskie jeziora oraz niesamowita, nieskalana ręką człowieka przyroda przyciągają turystów bardzie niż sztuczne twory w postaci aquaparków czy muzeów itp. Turyści wybierają Mazury, gdyż kochają tutejszą przyrodę i spokój nie do przecenienia. Ucieczka od cywilizacji ma sens tylko wówczas, jeśli kwarantanna odbywa się właśnie tu, na ziemi mazurskiej. Świetnie rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna tylko ułatwiają podjęcie decyzji i spędzenie na Mazurach letniego urlopu.

Jednym z najpiękniejszych miejsc w tym regionie jest z pewnością niepozorne miasteczko Ryn. Położone nad jeziorem Ryńskim i Ołów każdego roku przyciąga tysiące turystów. I nie ma się czemu dziwić, gdyż nie wiadomo, który z widoków jest bardziej urzekający. Ten, który ukazuje nabrzeże oraz wspaniałą panoramę miasteczka od strony jeziora Ryńskiego, czy może z kolei ten z uroczego nabrzeża na taflę jeziora i otaczające go zewsząd niewielkie pagórki? Jedno jest tylko pewne. Nabrzeże jeziora Ryńskiego to ponad wszelką wątpliwość jeden z mazurskich cudów i najpiękniejszych miejsc rejonu. Wyjątkowość tego miejsca polega także na tym, że można się tutaj dostać żaglówką lub jachtem z niemal każdego punktu Krainy Wielkich Jezior.

Z nabrzeża jeziora Ryńskiego praktycznie wszędzie jest niesłychanie blisko. Zarówno do sklepów w samym centrum miejscowości, do Punktu Informacji Turystycznej czy po prostu do sklepu z pamiątkami. W porcie otwartym tuż przy pomostach może jednocześnie zacumować nawet sześćdziesiąt sporej wielkości jachtów. Warto z pewnością zajrzeć do pobliskiego i ładnie odrestaurowanego młyna w stylu holenderskim z drugiej połowy XIX w.

Ryn oferuje miejsca noclegowe między innymi w pobliżu ryńskiego nabrzeża, które jest ulubionym miejscem wypoczynku zarówno mieszkańców i turystów. Całkiem nowa i bardzo urokliwa promenada z wbudowanymi ławeczkami oraz niezwykle stylowymi latarniami i wręcz bajecznym widokiem na Jezioro Ryńskie zachęca do spacerów nawet najmniej chętnych letników. Ryn to istna perła wśród mazurskich miejscowości. To właśnie tutaj rozpoczyna swoją przygodę z Mazurami większość letników. Bo czy można chcieć więcej niż cudne widoki i błogi spokój z daleka od cywilizacji?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>