Okres wakacyjny to czas, kiedy większość osób wybiera się na długo wyczekiwany urlop. Oczywiście podstawą wyjazdu powinie być relaks, dobrze jednak, jeśli miejsce ma do zaoferowania wiele różnorodnych atrakcji. Jednym z miast, w którym nie sposób się nudzić jest jedno z najbardziej znanych nadmorskich uzdrowisk, czyli Kołobrzeg. W czasie pobytu w tym mieście można między innymi wypoczywać na plaży, ale także zwiedzić miejsca, których historia zaczęła się kilka wieków temu. Jakie atrakcje czekają na osoby wypoczywające w tym nadmorskim kurorcie?

Plaża w Kołobrzegu jest uznawana przez wiele osób za jedną z najpiękniejszych w Polsce. To nic dziwnego, ponieważ jest nie tylko szeroka i piaszczysta, ale także wyjątkowo długa – ciągnie się przez kilka kilometrów. Dzięki temu żaden turysta nie ma problemu ze znalezieniem miejsca dla siebie i swoich szpargały. Można spędzać czas na różne sposoby – opalając się na słońcu, biegając wzdłuż brzegu, czy po prostu kąpiąc się w morzu.

Warto wspomnieć, że w Kołobrzegu znajduje się molo. Zostało ono wybudowane w 1971 roku, więc stosunkowo niedawno, jednak jest jednym z ulubionych miejsc na spacery zarówno turystów, jak i mieszkańców miasta. Przechadzając się po molo można odpocząć na ławeczce i podziwiać roztaczające się widoki na morze oraz zabytki miasta, osoby mające ochotę na wypłynięcie w rejs powinny udać się na sam koniec podestu, bowiem znajduje się tam przystań, z której w sezonie wakacyjnym codziennie odpływają statki wycieczkowe. Osoby korzystające z propozycji urlopu jakie ma Kołobrzeg i chcące zwiedzić najciekawsze punkty tego miasta nie mogą przeoczyć miejscowej latarni morskiej. Powstała ona w 1945 roku, ma wysokość 26 m. Wieżę można zwiedzać, z tej możliwości korzystają właściwie wszyscy. Ze szczytu latarni można zobaczyć panoramę miasta.

Większość osób zdaje sobie sprawę z faktu, że Kołobrzeg jest jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynku na polskim wybrzeżu. To nic dziwnego, biorąc pod uwagę ilość atrakcji, z których mogą korzystać turyści, jednak właśnie dlatego baza noclegowa powinna zostać zorganizowana kilka tygodni przed planowanym pobytem w mieście. Hotele, pensjonaty, pokoje gościnne w domach prywatnych, czy ośrodki wczasowe to tylko część obiektów, w których można się zatrzymać w Kołobrzegu (można je znaleźć przez link „noclegi Kołobrzeg”).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>