Międzybrodzie Żywieckie jest położone w powiecie żywieckim, w województwie śląskim. Jest to idealna miejscowość, w której można spędzić niezapomniane wczasy wraz z całą rodziną. Zaletą tego miejsca jest jego uniwersalność. Znajdują się tu zarówno góry jak i jeziora, czas można spędzać aktywnie na świeżym powietrzu. W mieście jest duża baza noclegowa, dobrze przygotowana na przyjęcie turystów. Warto jednak już wcześniej zarezerwować nocleg, np. za pomocą serwisu z noclegami: . To bardzo przydatna opcja, przed planowanym wyjazdem.

Górskie atrakcje

Niedaleko Międzybrodzia znajduje się Góra Żar, do której podnóża można dojechać samochodem, lub dojść na piechotę szlakiem. Na szczyt można wjechać koleją górską, podziwiając po drodze niesamowite widoki. Ze szczytu rozciąga się piękna panorama, która zapiera dech w piersiach. Znajdują się tu również liczne trasy narciarskie, otwarte w zimie i trasy dla kolarstwa downhill czynne w lecie. Atrakcją czynną cały rok jest tor saneczkowy. Można na nim rozwinąć całkiem niezłą prędkość, przy której nawet łagodne zakręty będą powodowały skoki adrenaliny. Z toru mogą również korzystać osoby niepełnoletnie pod opieka rodziców. W każdym z wagoników jest hamulec, dzięki któremu można regulować prędkość jazdy.

Ekstremalnych wrażeń dostarcza lot szybowcem organizowany przez Górski Klub Szybowcowy, znajdujący się u podnóży góry. Loty odbywają się w dni pogodne i gdy na to pozwalają warunki atmosferyczne. Cały rytuał odbywa się z przeszkolonym pilotem. Ze szczytu góry można natomiast odbyć lot na paralotni. Turyści, którzy lubią się trzymać zdecydowanie bliżej ziemi mogą wypoczywać na plaży nad Jeziorem Międzybrodzkim. Można tu korzystać z uroków czystej wody i plaży. Nie są to oczywiście jedyne atrakcje czekające na wczasowiczów. W wypożyczalni można pożyczyć łódź lub żaglówkę i cieszyć się czasem spędzonym na wodzie. Amatorzy wędkowania znajdą tu dla siebie wiele miejsc, z których można zarzucić wędkę i oddać się błogiemu relaksowi. Jezioro jest czyste, a z plaży rozpościerają się widoki na piękne góry i lasy. Leżąc na plaży można obserwować loty szybowców z pobliskiego klubu i loty paralotniarzy startujących z Góry Żar. Wakacje będą niezapomniane i często wspominane przy ciepłej herbacie w jesienne, mżyste wieczory.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>