Duszniki-Zdrój to jedna z bardziej znanych miejscowości Kotliny Kłodzkiej. Znajduje się tu między innymi uzdrowisko, do którego przez cały rok przyjeżdżają kuracjusze z terenów całej Polski. Mogą oni liczyć zarówno na pobyty finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia jak i na oferty komercyjne.

Uzdrowiskowy charakter miejscowości to jednak nie jedyny jej atut. W sezonie zimowym Duszniki zamieniają się w narciarską stolicę regionu. Działa tu bowiem jeden z największych ośrodków narciarskich w okolicy – Zieleniec. Ze względu na specyficzny mikroklimat okolicy dogodne warunki do uprawiania narciarstwa panują tu zazwyczaj niemal przez jedną trzecią roku kalendarzowego. W przypadku niedoboru śniegu pomocą służą urządzenia do sztucznego naśnieżania stoków narciarskich.

Infrastruktura narciarska w Zieleńcu jest doskonale rozwinięta. Do dyspozycji gości oddano ponad dwadzieścia nowoczesnych wyciągów narciarskich, wśród których znajdują się między innymi cztery kanapy oraz kolejka gondolowa. Niektóre ze stoków narciarskich posiadają dodatkowo sztuczne oświetlenie, co umożliwia jazdę na nartach również po zachodzie słońca.

Ciekawą ofertą jest możliwość otrzymania darmowego karnetu na trasy zjazdowe. Aby móc skorzystać z tej wyjątkowej promocji wystarczy wykupić nocleg przynajmniej na cztery noce w trakcie niskiego sezonu turystycznego. Propozycja ta ma na celu przyciągnięcie jeszcze większej ilości amatorów białego puchu w to magiczne miejsce.

Trasy zjazdowe zorganizowane na terenie Zieleńca są bardzo zróżnicowane. Występują tu zarówno tak zwane ośle łączki które idealnie nadają się na szlifowanie pierwszych umiejętności narciarskich zarówno przez dzieci jak i dorosłych, jak i stoki o dosyć dużym nachyleniu z których korzystać powinny wyłącznie osoby bardzo doświadczone. Ponadto w okolicy działa dużo lokali gastronomicznych oferujących ciepłe posiłki po męczącym dniu spędzonym na stoku narciarskim.

Wybierając się na narty do Dusznik – Zdroju warto pomyśleć o rezerwacji pobytu na kilka tygodni przed planowanym przyjazdem. Baza noclegowa () pęka w szwach zwłaszcza podczas ferii szkolnych. Oferty wypoczynkowe można znaleźć między innymi w internecie – wystarczy ich poszukać pod hasłem noclegi Duszniki – Zdrój. Pobyt w Dusznikach przysporzy z pewnością wielu miłych wspomnień nie tylko miłośnikom jazdy na nartach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>